Loading...
HİKAYEMİZ 2018-05-21T18:32:51+00:00

BUGÜNE KADAR 5.400 +

Üzerinde Görsel uygulama gerçekleştirdik

1965 yılında neon mesleğine başlayan babamız Necmettin Durgut ve bu alanda yetiştirdiği 4 evlat olarak biz, bir aile firmasıyız.

‘’İyi bir yöneticinin yanında çalıştığınızda yönetsel görgü, kurumsal bir işletmede çalıştığınızda kurumsal bir görgü, çıraklıktan yetiştiğinizde ise mesleki görgü kazanırsınız.’’
Biz mesleki görgüyü kurucumuz ve neon ustamız olan babamızdan öğrendik.

1965 yılından bu yana hedef, başarı azmi, ileri görüşlülük, yenilikçi fikir ilkeleriyle Açık hava reklamcılığı sektöründeki yerimizi sağlamlaştırdık.

NEON   Nedir?
Simgesi Ne, atom sayısı 10, atom ağırlığı 20,18, yoğunluğu 0,7 olan,
havada çok az bulunan asal gazlar sınıfından, havanın sıvı durumuna getirilmesiyle elde edilerek ışık araçlarında kullanılan kimyasal bir element.
Neon lambalarının geçmişi 1675 tarihine uzanıyor. O yıl, Fransız gökbilimci Jean Picard’ın ilk Torricelli barometresi ile dünyayı sarstığı yıldı. Picard, barometredeki zayıf parlaklığı gözlemledikten sonra cıvalı özışınımı keşfetti ve 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren, cam bir tüpten mavi ya da mor ışık emisyonu mümkün hale geldi. Argon, helyum, neon ve ksenon gibi asal gazların keşfi ile birlikte eş zamanlı olarak elektrik enerjisinin yaygınlaşması, neon lambalarının yapımını mümkün kıldı.
Neonlar, ilk başta aydınlanma için üretiliyordu. Elektrotlar, yeteri kadar dayanıklı yapıldığında ticari amaçlarla sunuldular. Üretimleri için kullanılan asal gazlar, üç renk ortaya çıkardı: argon için açı mavi, helyum için açık pembe, kripton için beyaz ve ksenon ise morumsu-mavi bir ton veriyordu. Zaman içerisinde reklamlarda, karanlıkta kendiliğinden parlayan ampul ve ışıklı tabela kullanımı ilgi görmeye başladı.